Гностична Вселенська Церква
Канонічна Меса
I
ПРО ОЗДОБЛЕННЯ ХРАМУ

Святилище або Високий Вівтар знаходиться на північному сході у напрямку будинку Болескін (Boleskine House), який розташований на південно-східному березі озера Лох Несс в Шотландії, у двох милях східніше Фойерзу. Розміри Високого Вівтаря — 7 футів (2.13 м) у довжину, 3 фути (0.91 м) у ширину, 44 дюйми (1.12 м) у висоту. Вівтар має бути застелений покривалом з темно-червоної вівтарної тканини, на якій можуть бути вишиті геральдичні лілії чи палаюче сонце, або інша відповідна емблема.

З обох боків від вівтаря мають бути встановлені стовпи або обеліски із симетричними зображеннями чорного і білого кольору.

Вівтар розміщується на підйомі з трьох східців, пофарбованих в чорно-білі квадрати.

На верхній частині вівтаря знаходиться зображення Стели Одкровення, з кожного боку від неї — по чотири свічки. Під Стелою мають знаходитись Книга Закону та шість свічок з кожного боку від неї. Під ними — Святий Грааль і троянди по обидві сторони від нього. Навпроти Кубку має бути розміщено Дискос. З кожного боку за трояндами — по дві великі свічки.

Все це заховано за великою Завісою. На вершині рівностороннього трикутника, основу якого утворює лінія між колонами, знаходиться малий вівтар — квадратний, чорного кольору, який складається з двох кубів, поставлених один на одного.

На вершині ще одного рівностороннього трикутника, середина основи якого проходить через цей вівтар, розташована маленька кругла купіль [або джерело].

Якщо повторити все це ще раз, то утворюється третій трикутник, вершиною якого є вертикально поставлений склеп.

II
Про служителів Меси

Жрець. Озброєний Священним Списом і спочатку одягнений у просту білу мантію.

Жриця. Повинна бути дівою або жінкою, спеціально освяченою для служіння Великому Ордену. В її вбранні поєднуються білий, синій та золотий кольори. Несе Меч на червоному поясі, а також Дискос і гостії або Хліби Світла.

Диякон. Одягнений в біле з жовтим вбрання. У нього в руках Книга Закону.

Дві Дитини. Вони одягнені в біле і чорне. В одного в руках глечик з водою і посудина з сіллю, в іншого — кадило з вогнем і скринька з пахощами.

III
Про ЦЕРЕМОНІЮ ВХОДЖЕННЯ

Диякон, відкриваючи двері Храму, впускає прихожан і займає своє місце між малим вівтарем і джерелом. (Має бути брамник, який дбає про доступ в Храм.)

Диякон проходить усередину і кланяється розкритій святині, на якій споруджений Грааль. Він тричі цілує Книгу Закону, відкриває її, кладе на Високий Вівтар. Потім повертається на Захід.

[Оголошення Закону]

Диякон: Чини як ти волієш — таким буде весь закон. Проголошую Закон Світла, Життя, Любові та Свободи в ім’я ІАО.

Прихожани: Любов є закон, любов, відповідна до Волі.

Диякон йде на своє місце між вівтарем з пахощами і повертається обличчям до Сходу, робить один крок і виконує знак Людини і Брата [Жінки і Сестри]. Всі інші роблять те ж саме.

[Символ Віри]

Диякон і прихожани вимовляють хором:

Вірую в єдиного, таємного і невимовного Господа; і в єдину Зірку в сонмі Зірок, з вогню якої ми створені і до якого ми повернемося; і в єдиного Отця Життя, Таємницю Таємниць, ім’я ж Його Хаос, єдиного намісника Сонця на Землі; і в єдине Повітря, яке живить все, що дихає.

І вірую в єдину Землю, нашу спільну Мати, і в єдине Лоно, з якого всі люди походять і в якому вони упокояться, Таємницю Таємниць, ім’я ж Її Бабалон.

І вірую в Змія і Лева, Таємницю Таємниць, ім’я ж Його Бафомет.

І вірую в єдину Гностичну Вселенську Церкву Світла, Життя, Любові та Свободи, чиє слово Закону є Телема.

І вірую в спільність Святих.

І, оскільки їжа і питво перетворюються в нас щодня на духовну суть, вірую в Диво Меси.

І сповідую єдине Хрещення Мудрості, за допомогою якого ми здійснюємо Диво Втілення.

І сповідую, що моє життя єдине, особисте і вічне, воно було, є і буде.

AUMGN, AUMGN, AUMGN

[Входження Жриці і Дітей]

Починає грати музика. Входить Дитя з глечиком і сіллю. Входить Жриця-діва з Мечем і Дискосом. За нею входить Дитя з кадилом і пахощами. Всі вони стають у лінію між двома вівтарями [Високим і малим] і повертаються до Диякона.

Діва: Вітання від Землі та Неба

Диякон, а слідом за ним і всі інші роблять знак Привітання Мага.

Жриця, лишаючи негативне Дитя позаду ліворуч, а позитивне Дитя — позаду праворуч, піднімається крок за кроком по сходах Високого Вівтаря. Діти чекають на неї внизу.

Жриця розміщує Дискос перед Граалем. Уклонившись йому, вона спускається, Діти йдуть за нею, першим за Жрицею йде «позитивна» дитина. Жриця рухається подібно до руху змії, обходячи три кола по Храму. (Посолонь щодо вівтаря, протисолонь навколо джерела, потім посолонь навколо вівтаря і купелі, протисолонь навколо вівтаря, а потім — до склепу на Заході). Вона виймає свій Меч і розсовує ним Завісу.

[Входження Жерця]

Жриця: Владою Заліза, я кажу тобі, встань. В ім’я Господа нашого Сонця,
і Господа нашого ...,
щоб ти міг наділяти братів чеснотами.

Потім Вона вкладає Меч у піхви.

Жрець, виходячи зі Склепу, тримає Спис вертикально вістрям догори, двома руками, права над лівою, перед грудьми, — робить три «правильних» кроки. Потім віддає Спис Жриці і виконує три каральних знаки.

Він встає на коліна і здійснює поклоніння Списові обома руками.

Звучить музика каяття.

[Сповідь Жерця]

Жрець: Я — людина серед людей.

Він знову бере Спис і опускає його [вістрям] донизу. Потім Жрець піднімається.

Жрець:
Як можу я стати гідним наділяти братів чеснотами?

[Очищення Жерця]

Жриця бере в дитини воду і сіль, і змішує їх у джерелі.

Жриця: Нехай сіль Землі переконає Воду явити силу Великого Моря. (Прихиляється). Слава тобі, Мати. Вона повертається на Захід. Креслить розкритою долонею кабалістичний хрест над чолом, грудьми і всім тілом Жерця.

Хай буде Жрець чистим і тілом, і душею!

[Освячення Жерця]

Жриця бере кадило у дитини і ставить його на малий вівтар. Запалює пахощі.

Нехай Вогонь і Повітря зроблять світ солодким!

(Прихиляється).

Слава тобі, Отець.

Вона повертається на Захід і хрестить кадилом Жерця тричі, так само як і раніше.

Хай буде Жрець палким і тілом, і душею!

(Дітям повертають їхні вже використані атрибути)

[Одягання Жерця]

Диякон бере освячене Одіяння з Високого Вівтаря і приносить його Жриці. Вона облачає Жерця в це багряно-золоте вбрання.

Жриця: Хай буде полум’я Сонця ореолом твоїм, о ти, Жрець Сонця!

[Коронація Жерця]

Диякон приносить корону з Високого Вівтаря. (Корона може бути із золота або платини, або магічного електрона; але без використання інших металів, припустима хіба що невелика кількість, необхідна для припою. Вона може бути прикрашена різними дорогоцінними каменями, за бажанням, але в будь-якому разі її має обвивати Сонячний змій Урей. Внутрішня шапочка має бути оксамитовою і пасувати до вбрання за кольором).

[Жриця надягає шапочку служителя і корону на голову Жерця.]

Жриця: Хай буде Змій твоєю короною, о ти, Жрець Господа!

[Освячення Спису і Звернення до Господа]

Ставши на коліна, вона бере Спис між двома розкритими долонями і дуже ніжно проводить уздовж його держака вгору і вниз одинадцять разів.

Жриця: Господь нехай перебуває серед нас!

Всі виконують Знак Привітання Мага.

Прихожани: Хай буде так!

IV
Про ЦЕРЕМОНІЮ ВІДКРИТТЯ ЗАВІСИ
[Вознесіння Жриці]

Жрець: Тебе, кому ми вклоняємося, ми також закликаємо. Владою піднятого Списа!

Жрець Він піднімає Спис. Всі повторюють Знак Привітання Мага.

Звучать кілька тактів тріумфальної музики.

Жрець бере праву руку Жриці в свою ліву, продовжуючи тримати Спис піднятим.

Жрець: Я, Жрець і цар, беру тебе — Діву чисту без вади; я піднімаю тебе;
я веду тебе на Схід;
я підношу тебе на вершину Землі.

Він допомагає Жриці зійти на вівтар. Диякон і Діти йдуть за ними по черзі. Жриця займає своє місце, бере Книгу Закону і тримає її розкритою на грудях двома руками, при цьому її великі та вказівні пальці утворюють перевернутий трикутник. [Прихожани можуть сидіти]

Жрець віддає Спис Дияконові, бере глечик води у дитини і окроплює Жрицю, п’ять разів перехрестивши її лоб, плечі й стегна.

Пальці Жерця в ті моменти, коли він не тримає Спис, утворюють дулю.

(Великі пальці Жерця в моменти, коли він не тримає Спис, завжди знаходяться між вказівними і середніми).

Жрець бере кадило у дитини і здійснює ще п’ять хресних знамень, так само як і раніше. Діти кладуть свої знаряддя на відповідні вівтарі.

Жрець цілує Книгу Закону три рази. Він стає на коліна для поклоніння, його долоні стикаються суглобами пальців, великі пальці знаходяться в описаному вище положенні [утворюють дулю].

Потім він піднімається і закриває завісою вівтар.

[Обхід Храму]

Інші служителі також піднімаються й шикуються в чергу [починаючи з Диякона].

Жрець бере Спис у Диякона і тримає його як було описано вище, інакше кажучи, як Осіріс або Пта. Він тричі обходить Храм в супроводі Диякона і Дітей, як і раніше. (Якщо їх руки нічим не зайняті, вони мають бути складені на грудях).

[Сходження до Завіси]

На останньому колі вони залишають Жерця і стають на місце між джерелом і малим вівтарем, де схиляють коліна для поклоніння, з’єднавши долоні і здійнявши їх над головою.

Всі повторюють цей жест.

[Перша Промова Жерця Перед Завісою]

Жрець повертається на Схід і піднімається на першу сходинку Вівтаря.

Жрець: O коло Зірок, в якому наш Отець — лише молодший брат, неймовірне диво, душа нескінченного простору, перед яким Час осоромлений, розум збентежений, а розуміння затьмарюється. Ми не можемо осягнути Тебе інакше, як у Твоєму образі Любові. Тому насінням і коренем, і стеблом, і листом, і цвітом, і плодом — ми кличемо Тебе.

«Тоді Жрець відповів і сказав Королеві Простору, цілуючи її прекрасні брови, та роса її світла омивала все його тіло запашним ароматом поту: О Нюіт, безперервність Небес, хай завжди буде так; хай люди говорять про Тебе не як про Єдину, а як про Ніщо; і хай зовсім не говорять про тебе, оскільки ти безперервна!».
[Liber AL, I: 27]

[Промова Жриці за Завісою]

Під час цієї промови Жриця повинна повністю зняти своє вбрання. [Про це див. Liber AL, I: 62]

Жриця:
Але ж любити мене краще за все; якщо під зірками нічними в пустелі запалиш ти пахощі мої переді мною, закликаючи мене з чистим серцем та полум’ям Змія в ньому, ти маєш пройти трохи, щоб простягтися у лоні моєму. За один цілунок ти будеш готовий віддати все, але хто віддасть хоча б найменшу пилинку, у той же час втратить все. Ви зберете товари і вдосталь жінок та прянощів, ви вдягнете коштовні прикраси, ви перевершите народи земні в пишності та гордості, але завжди з любов’ю до мене, і так перебуватимете в моїй радості. Я наполегливо вимагаю поставати переді мною в простій мантії та прикрашеними пишним головним вбранням. Я люблю вас! Я прагну вас! Бліда або рум’яна, скрита або відверта, я, хто є вся насолода і пурпур, і сп’яніння найглибшого почуття, бажаю вас. Вберіть крила, збудіть велич, звиту кільцями в вас: прийдіть до мене! [Liber AL, I: 61] До мене! До мене! [Liber AL, I: 62] Співайте захоплену пісню любові для мене! Паліть для мене пахощі! Носіть для мене прикраси! Пийте за мене, бо я люблю вас! Я люблю вас! Я лазурновіка донька Заходу Сонця; я оголений блиск розкішного нічного неба. До мене! До мене! [Liber AL, I :63-65]

[Друга Промова Жерця Перед Завісою]

Жрець піднімається на другу сходинку.

Жрець: O таємниця таємниць, що прихована в суті всього живого, не Тобі ми поклоняємося, бо той, хто поклоняється, — теж Ти. Ти є Те, і Те є Я. Я полум’я, що палає у серці кожної людини та у ядрі кожної зірки. Я Життя та той, хто дає Життя, тому пізнання мене є пізнанням смерті. [Liber AL, II: 6] Я сам: немає Бога там, де я. [Liber AL, II: 23]

[Календар]

Диякон і всі прихожани піднімаються і виконують знак Привітання.

Диякон: Але ви, люди мої, підніміться і прокиньтеся!
Хай ритуали будуть виконані з насолодою та красою!
Є ритуали елементів та святкування часів.
Святкування першої ночі Пророка та його Нареченої!
Святкування на честь трьох днів написання Книги Закону.
Святкування на честь Тахуті та дитя Пророка — таємниця, о Пророче!
Святкування Найвищого Ритуалу та святкування Рівнодення Богів.
Святкування на честь вогню та святкування на честь води, святкування на честь життя та більше святкування на честь смерті!
Святкування щодня в серцях ваших у насолоді мого захоплення!
Святкування кожної ночі на честь Ню, та задоволення цілковитого щастя!
[Liber AL, II :34-43.]

[Прихожани займають свої місця.]

[Третя Промова Жерця перед Завісою]

Жрець піднімається на третю сходинку.

Жрець: Ти, хто Єдиний, наш Господь у Всесвіті, Сонце, наш Господь у нас самих, чиє ім’я є Таємниця Таємниць, найвища сутність, чиє сяйво, що опромінює світи, є також дихання, яке змушує всіх Богів і Смерть тремтіти перед Тобою — Знаком Світла з’явись Ти, прославлений, на Троні Сонця. Відкрий шляхи творіння й осягнення між нами і умами нашими. Просвіти нас. Надихни серця наші. Дай світлу своєму кристалізуватися в нашій крові, наповнюючи нас Воскресінням.

A ka dua
Tuf ur biu
Bi a’a chefu
Dudu nur af an nuteru.

Жриця: Немає закону понад «Чини як ти волієш». [Liber AL, III: 60]

[Відкриття Завіси]

Жрець зсовує завісу своїм Списом.

Під час його попередньої промови Жриця, якщо це необхідно, наприклад, у дикій країні, знову вдягає своє вбрання.

Жрець: IO IO IO
IAO SABAO
KURIE ABRASAX KURIE MEITHRAS KURIE PHALLE
IO PAN, IO PAN PAN
IO ISKHUROS, IO ATHANATOS IO ABROTOS
IO IAO
KHAIRE PHALLE KHAIRE PANPHAGE KHAIRE PANGENETOR
HAGIOS, HAGIOS, HAGIOS
IAO

Жриця сидить з Дискосом в правій руці і Чашею в лівій. [Потім вона кладе Дискос зліва від себе, а Чашу справа.]

Жрець простягає їй Спис, який вона цілує одинадцять разів.

Після цього вона притискає його до своїх грудей, в той час як Жрець, припавши до її ніг, цілує їх, його руки обіймають її стегна. Він залишається в цій позі весь час, поки Диякон виспівує короткі молитви.

Прихожани стоять в позі Dieu Garde, тобто їх ступні утворюють прямий кут, руки розслаблені, великі пальці з’єднані. Ця позиція універсальна, якщо не дано інших вказівок.

V
ПРО ЧИН КОРОТКИХ МОЛИТОВ, ЧИСЛО ЯКИХ ОДИНАДЦЯТЬ
СОНЦЕ

Диякон: Господь видимий та відчутний, змерзлою іскрою якого є земля, що обертається навколо тебе у своєму щорічному і щоденному русі, джерело світла, джерело життя, нехай твоє нескінченне сяйво надихає нас на безперервну працю та насолоду; і подібно до того, як ми є незмінними причасниками твоєї щедрості, на своїй власній орбіті ми можемо дарувати світло і життя, підтримку і радість тим, хто обертається навколо нас, ніколи не втрачаючи свою сутність або своє сяйво.

Прихожани: Хай буде так.

ГОСПОДЬ

Диякон: Господь таємний і пресвятий, джерело світла, джерело життя, джерело любові, джерело свободи, перебувай в нас постійно і потужно, сила енергії, вогонь руху; дай нам старанно працювати з тобою, щоб ми могли перебувати в рясній радості твоїй.

Прихожани: Хай буде так.

ЛУНА

Диякон: Пані ночі, ти, що вічно обертаєшся навколо нас, то видима, то невидима у своїх фазах, сприяй мисливцям і закоханим, і всім тим, хто працює на землі, і всім тим, хто плаває в морі.

Прихожани: Хай буде так.

ПАНІ

Диякон: Та, що дарує і та, що приймає радість, брама життя й любові, будь завжди готовою — ти і служниці твої — в своєму служінні, повному радощів.

Прихожани: Хай буде так.

СВЯТІ

Диякон: Господь Життя і Радості, який є силою людською, який є сутністю кожного істинного бога на обличчі Землі, знання, що передається з покоління в покоління, тебе ми вшановуємо в степах і лісах, на вершинах і в печерах, відкрито — на базарних площах і таємно — в кімнатах у себе вдома, в храмах із золота, слонової кістки і мармуру, так само як і в цих, інших храмах наших тіл, ми належно згадуємо тих гідних, що шанували тебе в давні часи і являли твою славу людям.

(Проголошуючи кожне ім’я,
Диякон робить знак хреста, тримаючи великий палець між вказівним та середнім. Під час звичайного служіння Меси досить згадати лише ті імена, яких виділено великими літерами).

Лао-Цзи, і Сіддхартха, і Крішна, і Тахуті, Моісей, Діоніс, Мухаммед і То Мега Теріон, з ними також Гермес, Пан, Пріап, Осіріс і Мельхіседек, Хем і Амон, і Менту, Геракл, Орфей та Одісей; з ними Вергілій, Катулл, Марціал, Рабле, Суінберн і багато святих бардів; Аполлоній Тіанський, Симон Волхв, Ману, Піфагор, Василид, Валентин, Вардесаній та Іполит, які передали світло гнозису нам, їхнім наступникам і спадкоємцям; з ними також Мерлін, Артур, Гамурет, Парсіфаль і багато інших, пророки, жерці і королі, які вберегли Спис і Чашу, Меч і Диск від невігласів; і з ними також Карл Великий і його паладіни, Вільям Шайрен, Фрідріх Гогенштауфен, Роджер Бекон, Яков Бургундський Моленський Великомученик, Християн Розенкрейц, Ульріх фон Гуттен, Парацельс, Міхаель Майер, Родеріко Борджіа Папа Олександр Шостий, Яків Беме, Френсіс Бекон Лорд Веруламській, Андреа, Роберт де Флуктібус, Джон Ді, Сер Едвард Келлі, Томас Воен, Еліас Ешмол, Молінос, Адам Вейсгаупт, Вольфганг фон Гете, Людвік король Баварський, Ріхард Вагнер, Альфонс Луї Констант, Фрідріх Ніцше, Харгрейв Дженнінгс, Карл Келлнер, герцог Форлонгській, Сер Річард Френсіс Бертон, Сер Річард Пейн Найт, Поль Гоген, Доктор Жерар Анкос, Доктор Теодор Ройсс, і Сер Алістер Кроулі — о Сини Лева та Змія! З усіма святими твоїми ми належно дякуємо тим гідним, які були, є та грядуть. Хай перебуває тут їхня Сутність, потужна, могутня і батьківська, щоб наше свято було досконалим!

Прихожани: Хай буде так.

ЗЕМЛЯ

Диякон: Мати родючості, на чиїх грудях покояться води, чиї ланіти пестить повітря, і в чиєму серці — вогонь сонця, лоно будь-якого життя, благодать часів року, що поновлюється, відповідай милостиво на молитву праці, а також пасторам і хліборобам сприяй.

Прихожани: Хай буде так.

НАЧАЛА

Диякон: Таємна Енергія, потрійна таємна Матерія, що поділяється на чотири і сім, у взаємодії яких сплітається танець Покривала Життя на Обличчі Духа, нехай в містичній вашій любові будуть Гармонія та Краса, щоб у нас були здоров’я і багатство, і сила, і божественна насолода згідно Закону Свободи; нехай кожен наслідує свою Волю як сильна людина, яка радіє шляху своєму — шляху Зірки, що сяє навіки серед радісного сонму Небес.

Прихожани: Хай буде так.

НАРОДЖЕННЯ

Диякон: Нехай буде година сприятливою, і брама життя відкрита в світлі і доброму здоров’ї так, щоб породілля зраділа, а немовля вхопилося за життя обома руками.

Прихожани: Хай буде так.

ШЛЮБ

Диякон: Хай прийде удача до всіх, хто в цей день поєднується любов’ю відповідно до волі; нехай з’єднаються сила і вміння, щоб явити екстаз, і нехай відповість краса красі.

Прихожани: Хай буде так.

СМЕРТЬ

Всі стоять, голови підняті, очі відкриті.

Диякон:
О терміне всьому живому, чиє ім’я невимовне, будь прихильним до нас, коли настане твій час.

Прихожани: Хай буде так.

КІНЕЦЬ

Всі стоять, голови підняті, очі відкриті.

Диякон:
Тим, з чиїх очей спала завіса життя, нехай буде дароване виконання їхньої Істинної Волі; чи бажатимуть вони розчинитися в Нескінченному або з’єднатися зі своїми обранцями і коханими, або перебувати в спогляданні або спокої, або взяти на себе героїчну задачу втілення на цій планеті або іншій, або на будь-якій Зірці, або чого ще завгодно, — нехай їм буде даровано виконання їхньої волі. Так! Виконання їхньої волі! AUMGN. AUMGN. AUMGN.

Прихожани: Хай буде так.

Всі [Прихожани] сідають.

Диякон і Діти підходять до Жерця і Жриці, готові прийняти будь-які інструменти, якщо це буде необхідно.

VI
ПРО ОСВЯЧЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ

[Жриця бере Дискоc і Чашу.]

Жрець здійснює п’ять хресних знамень. +3 +1 +2 Над Дискосом і Чашею; +4 Над одним Дискосом; +5 Над однією Чашею.

Жрець: Життя людини на землі, плід праці, опора зусиль, стань поживою Духа!

Жрець торкається Гостії Списом.

Жрець: Силою цього Жезлу, хай стане хліб цей Тілом Божим!

[Віддає Спис Дияконові.]

Жрець бере Гостію.

Жрець: TOUTO ESTI TO SOMA MOU.

Він схиляється, робить поклоніння Гостії, піднімається, повертається до прихожан і показує їм Гостію. Потім знову відвертається від них, кладе Гостію на місце і знову робить поклоніння. Музика.

Жрець бере Чашу.

Жрець: Носій радості Людини на землі, втіха праці, натхнення зусиль, стань екстазом Духа!

Жрець торкається Чаші Списом.

Жрець: Силою цього Жезлу, хай стане вино це Кров’ю Божою!

Жрець [передає Спис Дияконові і] бере Чашу.

Жрець: TOUTO ESTI TO POTERION TOU HAIMATOS MOU.

Він [ставить Чашу,] опускається на коліна, робить поклоніння, піднімається, [бере Чашу] повертається, показує Чашу Прихожанам, відвертається, повертає Чашу на місце і робить поклоніння. Музика.

[Він бере Спис.]

Бо таким є Завіт Воскресіння.

Він п’ять разів хрестить Жрицю.

Прийми, O ГОСПОДЕ, цю жертву життя [вказує на Гостію] і радості [вказує на Чашу], істинне свідчення Завіту Воскресіння.

Жрець передає Спис Жриці, яка цілує його; потім він торкається її тіла між грудей та її живота. Після чого підіймає руки, прагнучи осягнути весь храм.

Жрець: Нехай лине жертва ця по хвилях Ефіру до Господа нашого і Отця, Сонця, що мандрує небесами під ім’ям своїм ОН.

Жрець змикає руки, цілує Жрицю між грудей, і робить три великих хресних знамення над Дискосом, Чашею і самим собою. Він ударяє себе в груди. Всі повторюють цей жест.

Жрець: Почуйте ж ви, всі святі істинної церкви, ті, чия сутність перебуває тут з давніх часів донині, що ми — ваші спадкоємці, з вами ми стверджуємо спільність, від вас ми маємо благословення в ім’я ІАО.

Жрець тричі хрестить Дискос і Чашу разом. Він знімає покрив з Чаші, прихиляється, бере Чашу в свою ліву руку і Гостію в свою праву руку. Гостією він п’ять разів хрестить Чашу.

Жрець піднімає Гостію і Чашу. Дзвонить дзвіночок.

[Трисвяте]

Жрець: HAGIOS HAGIOS HAGIOS IAO.

Жрець повертає на місце Гостію і Чашу та робить поклоніння.

[Жрець бере Спис. Диякон повертається на своє колишнє місце.]

VII
Про чин гімнів

Жрець: О, Ти, хто є Я, і вищий за все, чим я є,
Хто не має природи та імені,
Хто є, коли все крім Тебе зникає,
Ти, серце Сонця і його таємниця, приховане джерело всіх відомих і невідомих речей,
Ти відсторонений і єдиний,
Ти, вогонь істини в очереті, що виношує і породжує, джерело і насіння життя, любові, свободи і світла, Ти, той, що не має імені, невидимий,
Тебе я закликаю, вогонь слабкий і чистий, розпалений моїми прагненнями.
Тебе я закликаю, Сутнісний,
Тебе, серце Сонця і його таємниця, і та найсвятіша містерія, чиїм знаряддям я є.
З’явися, Жахливий і Премилостивий, в синові своєму, відповідно до закону!

Хор: Бо Дух Святий — Прообраз Отця і Сина,
Чоловік-жінка, сутнісний і єдиний,
Чоловік, прихований у жіночому образі, С
лава й поклоніння в вишніх Тобі, о Голуб, Божество людей,
Сутність, що стрімко і урочисто мчить крізь зимову хуртовину до сяйва весняного сонця,
Слава і поклоніння Тобі, о сила Світового Ясеня, дивовижного древа!

Перша половина хору, Чоловіки: Слава Тобі від позолоченої гробниці!
Друга половина хору, Жінки: Слава Тобі від Лона, що чекає!
Чоловіки: Слава Тобі від землі незораної!
Жінки: Слава Тобі від діви посвяченої!
Чоловіки: Слава Тобі, істинна Єдність Трійці вічної!
Жінки: Слава Тобі, отець і мати, i сутність «Я є, хто є»!
Чоловіки: Слава Тобі, Передвічний, твоєму джерелу насіння, твоєму насінню і плоду!
Жінки: Слава Тобі, о вічне Сонце, Єдиний в Трьох і Потрійний в Одному!
Хор: Слава і поклоніння Тобі, о сила Світового Ясеня, дивовижного древа!

(Ці слова є сутністю гімну; їх всі, або хоча б частину з них треба покласти на музику, яка має бути виконана настільки майстерно, наскільки це можливо. За умови, якщо Отець Церкви авторизує інші гімни, цей має бути першим з них, як отче всіх інших).

VIII
ПРО МІСТИЧНИЙ ШЛЮБ ТА ПОГЛИНАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ

Жрець бере Дискос між вказівним і середнім пальцями правої руки.

Жриця також бере Чашу правою рукою.

[Освячення елементів]

Жрець: Господь таємний, благослови цю духовну їжу для наших тіл, даруючи нам здоров’я і багатство, і силу, і радість, і мир, і те виконання волі, і любов відповідно до волі, що є нескінченним щастям.

Жрець хрестить Дискос і цілує його.

[Жрець ставить Дискос на Вівтар і передає Спис Жриці.]

[Заломлення]

Жрець відкриває Чашу, прихиляється, встає. Грає музика.

Жрець бере Гостію і переломлює її над чашею.

Жрець кладе в Дискос половинку Гостії, яка знаходиться в лівій руці.

Потім Жрець відламує шматок від половинки, яка залишилася в правій руці.

Жрець: TOUTO ESTI TO SPERMA MOU. HO PATER ESTIN HO HUIOS DIA TO PNEUMA HAGION. AUMGN. AUMGN. AUMGN.

Жрець повертає на місце ліву половинку Гостії.

[Консигнація і Змішання]

Жриця лівою рукою простягає до Жерця вістря Спису, щоб прийняти шматок Гостії.

Жрець бере Чашу в свою ліву руку.

Разом вони занурюють вістря Спису в Чашу.

Жрець і Жриця: HRILIU.

Жрець бере Спис.

Жриця накриває Чашу.

[Наслідування]

Жрець прихиляється, потім встає, кланяється, складає долоні, потім вдаряє себе в груди.

Жрець: О Леве і о Змію, згубник згубника, будь сильним серед нас. О Леве і о Змію, згубник згубника, будь сильним серед нас. О Леве і о Змію, згубник згубника, будь сильним серед нас.

[Поглинання елементів]

Жрець прикладає долоні до грудей Жриці і забирає у неї Спис.

Він повертається до Прихожан, кланяється, піднімає Спис і хрестить їх ним.

Жрець: Чини як ти волієш — таким буде весь закон.

Прихожани: Любов є закон, любов, відповідна до Волі.

Жрець опускає Спис і повертається на Схід.

Жриця бере Спис в праву руку. Лівою рукою вона простягає Дискос.

Жрець опускається на коліна.

Жрець: Хай скуштую я сутність сонячного життя.

Жрець бере Гостію правою рукою, хрестить нею Дискос і з’їдає її.

Тиша.

Жриця бере Чашу, відкриває її і пропонує Жерцю, як раніше.

Жрець: Хай скуштую я сутність радості земної!

Жрець бере Чашу, хрестить Жрицю, осушує Чашу і повертає на місце.

Тиша.

Жрець піднімається, бере Спис і повертається до прихожан.

Жрець: Немає жодної частини мене не від богів.

(Прихожани, що бажають причаститися (а інших тут бути і не може), висловлюють свій намір. Для кожного з прихожан приготовлено по Хлібцю Світла та по цілій чаші вина. Диякон направляє їх; і вони підходять один за іншим до вівтаря. Діти беруть частини Причастя і пропонують їм. Прихожани причащаються так само, як і Жрець, вимовляючи ту ж саму формулу Воскресіння: «немає жодної частини мене не від богів». Ця частина церемонії вилучається тоді, коли вона носить характер святкування, в разі чого причаститися повинен лише Жрець, крім того, під час церемонії шлюбу, коли причащаються лише ті, хто вступає в шлюб, крім того, під час церемонії хрещення, коли причастя приймає тільки охрещувана дитина; і під час конфірмації по досягненню статевої зрілості, коли причастя приймає лише конфірмант. Частина причастя може бути збереженою Жерцем для причастя хворих на дому).

Жрець закриває вівтарі завісою.

[Благословення]

Тричі хрестить Списом Прихожан, вимовляючи такі слова:

Жрець: Хай благословить вас Господь. Хай просвітить Господь ваші уми, заспокоїть ваші серця і зміцнить ваші тіла. Хай призведе Господь вас до виконання вашої Істинної Волі, Великої Роботи, до Найбільших Благ, Справжньої Мудрості і Досконалого Щастя.

Жрець іде до Склепу на Заході, за ним слідують Диякон і Діти.

Музика (за бажанням).

ПРИМІТКА: Жриця та інші служителі, оскільки вони є частинами самого Жерця, ніколи не беруть участь у Причасті.

ПРИМІТКА: Деяка таємниця формули цієї Меси повідомляється Жерцю під час його Посвячення в сан.

Над перекладом працювали

Переклад: Soror Laetitia
Редактори: Soror Astra Felis, Soror Cymbaline
(Фрагменти Книги Закону, що використані в Месі, в перекладі Soror Aliat)